העלמות מס

העלמות מס יכולות להתרחש במספר דרכים, אולם במידה והן מתגלות – אתם עומדים בפתחו של הליך פלילי. כל הפרטים החשובים ביותר לגבי העלמות מס, במאמר הבא.

העלמות מס – תופעה כלל עולמית

במדינת ישראל כמו במדינות רבות בעולם אזרחים מעלימים מס. העלמת מס יכולה להתבצע במספר דרכים: הימנעות מדיווח על הכנסות לרשויות המס, הוצאות פיקטיביות, הצגת הוצאות פרטיות כהוצאות עסקיות, קבלת הקלת מס בעקבות מצג שווא כמו גם ביצוע עסקה מלכותית או בדויה. למעשה, מדובר באחת העברות החמורות ביותר בתחום הצווארון הלבן ואנו עדים לכך שמדינות רבות בעולם כמו גם ישראל מבצעות פעולות אכיפה מוגברות, וזאת על מנת לעלות על מעלימי המס ולהעמידם לדין. רשות המיסים משתמשת באמצעים מתקדמים ביותר כדי לעלות על אותם מעלימים, ובתי המשפט נוטים להחמיר בעונש וזאת על מנת להרתיע אחרים מביצוע העבירה הזו, זאת משום שיש להעלמת מס השפעות כלכליות הרסניות, כאשר גביית מיסים מועטה עלולה לגרור את המדינה לגירעון כמו גם עצירה של תכניות ממשלתיות.

ענישה בתחום העלמות מס

כאמור, בית המשפט כמו גם גורמי אכיפת החוק ברשות המיסים כמו גם משטרת ישראל נוטים לבצע אכיפה מוגברת ואף ענישה. במדינת ישראל חוקקו חוקי מיסים אשר כוללים סעיפים העוסקים ברף הענישה, כאשר בנוסף לענישה ישירה בגין העלמת המס ישנם חוקים נוספים אשר נועדו למגר את התופעה והם כוללים את חוק איסור הלבנת הון כמו גם החוק לשימוש במזומן אשר נכנס לתוקפו בשנת 2018 אשר נועד למגר את תופעת ה"כסף השחור" אשר מועבר במזומן.

מוזניים

הוגש נגדכם כתב אישום? אתם לא לבד

במידה ואתם עומדים בפני כתב אישום או שמא קיבלתם מכתב התרעה מרשויות המס, חשוב לפנות באופן מידי למשרד אשר מתמחה בתחום וזאת על מנת שתוכלו לקבל את הייצוג המשפטי הטוב ביותר. משרד אורדן ושות' נחשב כיום למשרד המוביל בתחום, זאת לאור ניסיונו העשיר בטיפול במקרים דומים. צוות המשרד אשר מורכב הן מעורכי דין והן מרואי חשבון מספק הגנה משפטית מלאה הכוללת ייעוץ ראשוני עוד בטרם החל ההליך המשפטי כמו גם ביצוע פעולות חקירה מתקדמות ושימוש בראיות וזאת על מנת להפחית את העונש ולהמיר אותו בקנס כספי. חשוב לזכור כי הליך משפטי אשר מתנהל כנגדם עלול להימשך זמן רב, זאת לאור העומס הבלתי נסבל על בתי המשפט אולם במקרים מסוימים ניתן להתחיל בהליך של מו"מ אל מול רשויות המס וזאת על מנת להחזיר את הכסף אשר לא דווח. לכן, במידה ואתם עומדים בפני דין פלילי לקראת הגשת כתב אישום בגין העלמות מס – אנחנו כאן בשבילך. משרד אורדן ושות' מספק הגנה משפטית מהשורה הראשונה וזאת בכדי לסיים את ההליך בצורה הטובה ביותר ולשביעות רצונם של כל הצדדים.

אולי יעניין אותך גם

עורך דין פלילי
עורך דין פלילי
כמה כסף עורך דין פלילי מרוויח

עריכת דין נחשבת לאחד המקצועות היוקרתיים שיש. העיסוק בחוק מקנה כבוד וכלים פרקטיים לחיים. עריכת דין פלילית נחשבת להתמחות מרתקת בתחום המשפט, שכן יש בה

קרא עוד »
מאזניים
עורך דין פלילי
כיצד בוחרים עורך דין פלילי?

בחירה נכונה של עורך דין מחייבת התייחסות אל תחום המומחיות שלו, מספר שנות הניסיון, ההמלצות שיש עליו והרקע המקצועי. אבל לצד כל השיקולים האלה, יש

קרא עוד »